Co se mi líbí v Soluni | 2

Užila jsem si tu zatím snad každý den. Za prvních dnů se toho odehrálo tolik, že by to v klidu naplnilo dva týdny. Myslím, že v podobném stylu budu pokračovat i po návratu do Vídně. To znamená malé výlety a větší aktivita v našem ESN, protože je to super. :)


Líbí se mi:

- že jsou tu lidi usměvaví a rádi si popovídají. A hlavně se nikdo nekouká zle, když v kavárně zůstaneme sedět o trochu déle.
- Káva, a to hlavně Cappuccino freddo (studené) se spoustou skořice. A nás byt je na přípravu kafe skvěle vybaven. Máme filtr mašinu, džezvu i mokka konvičku. A taky speciální plotýnku.
- Přecházení silnic, vždycky napínavé a vlastně neobvyklé na to, co jsem zvyklá. Líbí se mi, že tady za to nedostanu pokutu, přechází takhle všichni, protože to ani moc jinak nejde. Občas je potřeba počkat uprostřed víceproudé silnice, na čáře, a pak pokračovat.

Deštníky na promenádě u moře

- Mám pocit, že skoro nic není daleko, a i když jen cesta do školy jsou 2 kilometry.
- Jídlo v menze je super. A je zdarma. Nepochopitelné. Předkrm, hlavní chod, salát dezert a chleba, ovoce. Tolik chodů mi dává naprosto luxusní pocit. Sice jsou to jednoduchá a hladová jídla, ale i tak.
- MOŘE. Ten pocit, když si jdete po škole sednou s kamarády a s kafem na molo, na sluníčko.
- Taverny a způsob, jak se tady stoluje. Objedná se spousta menších věcí, chleba, pečená zelenina, feta (výborná byla v těstíčku se sezamem a medem třeba), víno... A někdy i tradiční živá hudba.


- Přístup profesorů. Ještě se mi nestalo, že bych měla soukromé hodiny. A tady mám, protože jsem jediná Erasmačka v oboru. A pak tedy jednu lekci ve dvou, kam chodí ještě jeden kluk z mojí domovské univerzity. Naposledy jsem šla po chodbě, a ti profesoři se se mnou dali do řeči jen tak, jak se mám.

- Naši velmi muzikální sousedé, co bydlí o patro výš. Někdo nám tu hraje na kytaru, klavír a nově i saxofon. Uvidíme, co bude příště. A hlavně hraje pozdě večer a v noci, což mi nevadí, dokud se nejedná o příliš moderní kusy. Ráda poslouchám klavír na dobrou noc. A teď se nemusím starat o to, že se ráno probudím se sluchátky omotanými kolem krku.
- SLUNCE a slunečný brýle, v zimě, uvnitř i v noci... jako vážně, udivuje mě, kolik lidí to tady tak nosí.
- Pomerančové aleje.
- To jedno falafelové bistro směrem k Bílé věži, kde dávají dovnitř mátu a spoustu tahini omáčky.
- A taky čokoládové tahini z Lidlu, které je lepší než nutela. Mám tady v nepřetržitě řecký týden :D
Jaro v plném proudu, túra na Mount Chortiatis

- To, že můj pokoj má balkon. Nemůžu se dočkat, až bude tak teplo, že si tam ráno dám snídani a kafe.
- Nádherné hory všude okolo, lákající na další túru.
Opuštěná židle kdesi v horách.
1 comment:

  1. Taky se těším na léto. Bydlíme v novém bytečku s balkonem ˇˇ moc se těším až začnu pěstovat zeleninu a koupíme tam nějaký nábytek a ráno si dám kafe na balkone se snídaní a přečtu si nějakou knížku =)

    ReplyDelete

Instagram